Ako na kopy riadu

15 jan

Ako na kopy riadu

Neoddeliteľnou súčasťou života v kuchyni je tiež umývanie riadu. Áno je to tak pri každom varení použijeme určité množstvo riadu, ktoré je potom potrebné očistiť a pripraviť na ďalšie používanie. Niektorí z nás túto činnosť robia radi a splní túto povinnosť čo najskôr. Nájdu sa tu určite aj veľa tých, ktorí túto prácu na varenie rozhodne neznáša. 

Pomocníci dnešnej doby

Áno my už máme to šťastie, že žijeme v dobe, keď za nás väčšinu téhle nepríjemné práce robia umývačky. Takýto luxusný zlepšovák už staršie generácie nemali a museli všetko riadu umývať pekne v ruke. Nám dnes stačí riad do umývačky naskladať, zapnúť potrebný program a nakoniec riad z umývačky upratať priamo na svoje miesto. Aj napriek toto veľké uľahčenie nám táto práca niekedy pripadá úmorná a najradšej by sme sa na ňu vykašľali.

Skúsme si nabudúce v takej chvíli spomenúť na zamestnancov či možno skôr zamestnankyne veľkých reštaurácií a iných stravovacích zariadení. Tí čo, vykonávajú túto nevďačnú prácu, musí denno denne umývať reštauračných riad,ktorého množstvo je rozhodne mnohonásobne väčšie než to čo umývame doma. Veď len reštauračných taniere zaberie veľa času a to tam zostávajú ešte hromady ďalšieho riadu. Našťastie je väčšina týchto zariadení vybavená špeciálnou umývačkou, ktorá všetko umyje rýchlo a dokonale a potom stačí len riadu osušiť.  

Preto si umývanie riadu zbytočne neznechucujme a buďme radi, že doma nemusíme umývať práve reštauračný riad. Tým, ktorí si touto prácou zarábajú, však želajme veľa optimizmu a dobrej nálady do tejto činnosti. A na doma si pamätajme jednoduché pravidlo: kto varí, ten predsa neumýva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *