Chutí aj vzhľad

7 feb

Chutí aj vzhľad

Pri jedle porovnávame na prvom mieste rozhodne chuť. Neoddeliteľnou súčasťou jedla je však aj vzhľad. Sami predsa dobre vieme, že radšej ochutnáme jedlo, ktoré je pekne naservírované, nádherne dozdobené skrátka jedlo, ktoré dobre vyzerá, než pokrmy ktoré sa nám už na prvý pohľad nepáči. Veď aj z rôznych kuchárskych súťaží ako je napríklad MasterChef vieme, že vzhľad je vysoko hodnotená položka. Preto sa dnes pozrieme ako taký vzhľad vylepšiť.

Nielen chuťou ale aj očami

K tomu, aby pripravený pokrm skvele vyzeral, ho potrebujeme nielen výborne ozdobiť, výraznú úlohu ale hrá tiež zvolený riad, na ktorom jedlo servírujeme. 

Najčastejšie materiál, z ktorého sú vyrobené nádoby, z ktorých následne jedlo konzumujeme, je rozhodne porcelán. Každá reštaurácia musí mať vo svojom vybavení Reštauračný porcelán a bez neho sa žiadna reštaurácia jednoducho nezaobíde. Reštauračný porcelán by mal byť pestrý, pretože každé jedlo je potreba servírovať na iný kus porcelánu. A to by mal práve každý čašník či čašníčka vedieť najlepšie, ako a na čo dané jedlo naservírovať. 

Ak by sme aj my chceli nachystať dokonalú tabuľu, pri pohľade na ktorej už bude dopredu každému jasné, že jedlo bude chutiť a nemáte doma z porcelánu zrovna na výber, môžete uvažovať o tom, že kúpite nový rak porcelán. Rak porcelán je profesionálny jedálenský porcelán držiace dominantnú pozíciu na Európskom trhu. Ide o porcelán moderný a atraktívny, ktorý vás inšpiruje k ešte lepším kuchárskym výkonom. 

Či už teda jete očami alebo nie, vždy si svoje jedlo maximálne vychutnajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *