Kuchárska móda

23 feb

Kuchárska móda

Každý z nás varí vo svojej kuchyni tak, aby sa mu varilo pohodlne a tiež aby všetko bolo praktické. V čom ale musí variť kuchári z povolania? Za tú dobu čo kuchárske remeslo existuje, už kuchári určite dobre zistili, aký odev je pre výkon ich práce najlepší. A preto sa dnes pozrieme na to, do čoho by sme sa museli pri varení obliecť, aby sme sa cítili ako profesionálni kuchári.

Rondon ako uniforma

Ak niekedy niekto z vás nahliadol do profesionálnej kuchyne, určite si všimol, že prevažujúci farba odevu kuchárov je jednoznačne biela. Z čoho sa ale odev skladá, zistíme až pri dôkladnejšom prezretí.

Keď to vezmeme od nôh tak kuchári poväčšinou volí pohodlnú zdravotná obuv, aby ich pri dlhom státí pri sporáku au kuchynskej linky neboleli nohy. V obuvi majú spravidla biele ponožky. Ďalej nasledujú biele nohavice previazané zásterou. Zástery máme dvojakého druhu, jedny, ktoré si obviažeme len okolo pása a druhé ktoré prezlečieme aj cez krk takže nám chráni v podstate celé telo. Zástery majú hlavne praktický úloha. Ochráni kuchára pred prskajúcim olejom z panvice, kuchár do nej môže utrieť treba nejakú nečistotu alebo si za ňu môže zastrčiť utierku, ktoré ľahko stiahne, keď bude musieť chytiť niečo horúceho. Väčšina kuchárov potom nosia pri varení biele tričko s krátkym rukávom, aby im nebolo pri sporáku také teplo, a nie rondón ako si väčšina ľudí myslí. Až v prípade že idú kuchári vydávať ľuďom jedlo, alebo pri nejakom slávnostnom varení prídu na rad rondóny, aby sa kuchári pred ľuďmi predviedli vo svojom slávnostnom oblečení. Z hygienických dôvodov musí mať každý kuchár na hlave pokrývku hlavy, ktorá zamedzí padaniu vlasov do jedla. Kuchári môžu zvoliť medzi šatkou, kuchársku čiapkou alebo lodičkou. 

Ryžová vychytávka

S uvarením dokonalej ryža nám môžu pomôcť ryžovar. Ryžovarhrnce pracujúce na princípe varenia na pare. Pri varení v ryži nechávajú potrebné vitamíny a minerály. Medzi hlavné funkcie ryžovaru sa radí schopnosť rozpoznať dobu potrebnú na uvarenie ryže, aby nedošlo k jej prevarení a aby sa udržala v teple, než ju budeme servírovať. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *