Pár rád pre majstrov grilov

3 feb

Pár rád pre majstrov grilov

Ste kráľom letných grilovacích radovánok? Ste rád, keď priateľom chutí? A dokážete urobiť veľa z mála? Áno, takí machri grilovanie existujú. Podľa výskumu si však väčšina z nich odhryzne väčšie sústo než je schopná zvládnuť. Ak skutočne nepracujete v gastronomickom priemysle, môžu pre vás byť niektoré druhý grilov nevhodné, nech ste sebezručnější. Čím ďalej častejšie sa objavujú drahé špičkové grily, ktoré priťahujú susedov. Aj takéto vybavenie však môže vaše dielo zničiť, pokiaľ s ním neviete zaobchádzať. Tu je niekoľko druhov grilu, ktoré by sa nemali vyskytovať na záhradách.

Reštauračných grily

Skrátka perfektný, drahý gril za vás zázraky neurobí. Naopak sa vám jeho používanie môže vypomstiť. Napríklad reštauračných opekanie.Veľa domácich gurmánov si ich zaobstará, pretože dúfa, že tak bude môcť ponúkať grilované mäso na vysokej úrovni. Lenže také grily sú zložité a veľa multifunkčné. To aby jeden gril zvládol prípravu všetkých druhov grilovaných pochúťok. Ak zle zvolíte napríklad len teplotu, čas, druh mäsa, alebo dokonca korenie potom vaše dielo nebude také, ako ste si ho predstavovali.

Salamander grily

Ďalším rozšíreným nešvárom je salamander gril. Tak za prvé, pre domáce kuchtenie je príliš neskladný. Gril pre záhradné akcia by mal byť prenosný. Iste, na salamander gril sa toho zmestí veľa. Steaky, hamburgery, rebierka a tak ďalej. A každé mäso potrebuje inú teplotu a iný čas k ugrilovaní. Ak nebudete skúsene meniť nastavenia, mäso sa vám spáli skôr, než stačíte mrknúť. A za druhé sú drahé a ťažko sa zháňajú.

Profesionálne elektrické grily

Asi ten najčastejší omyl. Keď ľudia počujú slovo „elektrický“ automaticky si myslia, že im to uľahčí prácu. Lenže profesionálne elektrické grily majú úplne inú výhrevnosť ako klasické tepelné. Môžu do nich len niektoré druhy mäsa a tie vyžadujú profesionálne zaobchádzanie, ak sa majú kvalitne ugrilovať. Naviac pokiaľ sa pokazia (čo je s prístupom začiatočníka pravdepodobné) ich oprava je veľmi nákladná a zložitá.

To sú len tie najčastejšie z grilov, ktoré si neskúsení ľudia zaobstarávajú. Váš gril musí zodpovedať vašim skúsenostiam. Vlastne, dokonca skôr vy musíte byť na vyššej úrovni. Ste to hlavne vy, kto robí skvelé jedlo. Špičkové grily vás budú stáť veľa energie, času a peňazí. Než si také grily zaobstaráte, dobre sa rozmyslite, či je nutné si tak nákladnú vecičku kúpiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *