Pozrime sa na vybraný produkt v kategórii profi gastro!

2 mar

Pozrime sa na vybraný produkt v kategórii profi gastro!

Je o nás známe, že ponúkame produkty ako pre domácnosti a jednotlivcov, tak i pre veľké gastro zariadenia a prevádzky. Domácnosť má iné požiadavky napríklad na sporáky, ako tomu bude pri reštaurácii v päť hviezdičkovom hoteli. V našej kategórii profi gastro máme širokú škálu produktov pre profesionálne gastro prevádzky. Tieto produkty sú od významných svetových výrobcov. V dnešnom článku by sme sa chceli venovať podkategórii profesionálne sporáky.  Sporáky si prešli zaujímavým vývojom a stručné zhrnutie i ich pripomenutie by nemuselo byť na škodu. 

 

Nie je sporák ako sporák

Tradičné sporáky do domácnosti, ktoré boli zakúpené pred viac ako 10 rokmi, sa podobajú na dnešné sporáky asi už len tvarom a zdrojom energie, ktorú využívajú. A to len porovnávame klasické sporáky pre domácnosti. Porovnávať profesionálne sporáky v kategórii profi gastro s tradičnými sporákmi spred 10 a viac rokov už asi nemá žiadne opodstatnenie. Často spomínanou charakteristikou je hĺbka sporáku. Kým bežné sporáky do domácnosti mávajú hĺbky do 600 až 650 mm, tak profesionálne sporáky sa pohybujú v hĺbke až do 1000 mm. Ďalej výrobcovia porovnávajú aj výkony horákov. Sporáky pre domácnosti majú zvyčajne jeden hlavný horák s výkonom okolo 3 kW a potom ďalšie slabšie s výkonom od 1 – 2 kW. Horáky sporákov z profi gastro kategórie iba začínajú na výkone okolo 3 kW a často prekračujú až hodnoty 6 kW. Ďalším rozdielom je i samotná rúra na pečenie, ktorá je pri klasických sporákov do domácnosti ich neoddeliteľnou súčasťou, avšak profesionálne sporáky sa vyrábajú samostatne, alebo prípadne aj so vstavanou rúrou na pečenie. Vidíme teda, že rozdielov je hneď niekoľko a asi by bolo i zbytočné investovať ďaleko vyššie financie do profi gastro produktov, ak by boli využívané iba pre domácnosť. Ušetrené financie je možné následne využiť na niektoré naše ďalšie produkty.  

Dnes sme si teda napísali niekoľko zaujímavých informácií o kategórii profi gastro, potom sme si porovnali klasické sporáky pre domácnosti a profesionálne sporáky. Tešíme sa na Vás pri ďalšom porovnávaní produktov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *